فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

فراخوان هفدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان منتشر شد
هفدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، هفدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان در چهار بخش اصلی؛ "موسیقی دستگاهی ایران"،"موسیقی نواحی"،"موسیقی کلاسیک"،"آهنگسازی"و یک بخش ویژه؛"شناخت و حفظ ردیف" با مشارکت گستردۀ استادان برجستۀ موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار خواهد شد.
این جشنواره برای سه گروه سنی «الف»۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷، «ب»۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سالهای ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۳ و «ج»۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سالهای ۱۳۷۳ تا ۱۳۷۸ طراحی شده است؛ متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، درصورت آمادگی و تمایل، می¬توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ارسال کنند .
برای شرکت در جشنواره ارسال اجرای رپرتوارِ مشخص شده برای هر بخش به صورت ضبط ویدئویی و در موعد مقرر(از یکم تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳) از طریق سامانۀ «بامک» به دبیرخانۀ جشنواره ملاک قرار می¬گیرد. پس از بررسی و ارزیابی آثار ارسالی، توسط هیئت¬های داوران، در صورت لزوم، از پذیرفته¬شدگان برای‌شرکت در مرحلۀ نهایی دعوت به عمل خواهد آمد. بخش موسیقی نواحی ایران، آهنگسازی، پیانو(ایرانی) و ویلن (ایرانی) با تعیین رپرتوارهای تفکیکی به صورت تک‌مرحله¬ای و بخش موسیقی کلاسیک و دستگاهی به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود.
گفتنی است در دورۀ شانزدهم بنا به تقاضاهای مکرر استادان و شرکت¬کنندگان در جشنوارۀ ملی موسیقی جوان ویلن و پیانو ایرانی به مجموعۀ سازها اضافه گردید. در جشنوارۀ هفدهم نیز ساز ریکوردر هم به دلیل گستره نوازندگان و ورود این ساز به سیستم¬های آموزشی اضافه گردید.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به متن کامل فراخوان (فایل پی‌دی‌اف) در سایت انجمن موسیقی ایران به آدرس www.nay.ir و سایت جشنواره ملی موسیقی جوان به آدرس www.nfym.ir مراجعه کنند.